BH Telecom: U 2012. dobit od 148 mil. KM

Bez autora
Dec 26 2012

Tvrtka BH Telecom, najveći od tri bosanskohercegovačka telefonska operatera, poslovnu 2012. godinu okončat će s prihodom od 612 milijuna konvertibilnih maraka (313 milijuna eura) i uz očekivanu dobit od 148 milijuna KM (75,7 milijuna eura) što u upravi smatraju velikim uspjehom s obzirom na opći pad kupovne moći stanovništva i sve veću konkurenciju na tržištu. S ovim rezultatima ova tvrtka je prva po dobiti a druga po investicijama u 2012. godini te u 2013. godini, bez obzira na postojeću krizu, očekuje se rast broja korisnika usluga pa time i dobiti. Ta tvrtka trenutačno ima nešto više od 550 tisuća pretplatnika u fiksnoj te oko milijun i pol u mobilnoj telefoniji. BH Telecom je u 2012. godini realizirao investicije u infrastrukturu u vrijednosti od oko 110 milijuna KM (nešto više od 56 milijuna eura) a isti toliki iznos svojim će dioničarima isplatiti kroz dividende.

BH Telecom: U 2012. dobit od 148 mil. KMTvrtka BH Telecom, najveći od tri bosanskohercegovačka telefonska operatera, poslovnu 2012. godinu okončat će s prihodom od 612 milijuna konvertibilnih maraka (313 milijuna eura) i uz očekivanu dobit od 148 milijuna KM (75,7 milijuna eura) što u upravi smatraju velikim uspjehom s obzirom na opći pad kupovne moći stanovništva i sve veću konkurenciju na tržištu.

Direktor BH Telecoma Nedžad Rešidbegović kazao je u srijedu novinarima u Sarajevu kako je s ovim rezultatima njegova tvrtka prva po dobiti a druga po investicijama u 2012. godini te da u 2013. godini, bez obzira na postojeću krizu, očekuje rast broja korisnika usluga pa time i dobiti.

Ta tvrtka trenutačno ima nešto više od 550 tisuća pretplatnika u fiksnoj te oko milijun i pol u mobilnoj telefoniji.

BH Telecom je u 2012. godini realizirao investicije u infrastrukturu u vrijednosti od oko 110 milijuna KM (nešto više od 56 milijuna eura) a isti toliki iznos svojim će dioničarima isplatiti kroz dividende.

Izvršni direktor BH Telecoma za razvoj Hamdo Katica upozorio je kako ova tvrtka posluje u uvjetima koji ne osiguravaju fer tržišno natjecanje.

S obzirom da je njezin većinski vlasnik Federacija BiH i tretira se kao državna tvrtka, sva oprema koju najbavlja podliježe kompliciranom sustavu javnih nabavki uz procedure koje traju i do šest mjeseci.

Njen najveći konkurent M:tel čije je sjedište u Banja Luci takve procedure ne mora prolaziti jer se tretira kao privatna tvrtka iako je u većinskom vlasništvu Telekoma Srbije kojemu je opet vlasnik država Srbija.

Uz BH Telecom i M:tel u BiH posluje i HT Eronet sa sjedištem u Mostaru.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik